Press
Events
History
Rules
Points
Apparel
Media
Sponsors
Contact
Classifieds
Blank 2

Southern All Star Racing Series History

Hall of Fame - Champions - Races By Track - Seasonal Results & Points - All Time Winners

Southern All Star Hall of Fame
2015 Class
Mike Head
1991 Series Champion
1 1 1 1
2009 Class
Duayne Hommel
2002 Series Champion

1
John Ozley
Series Lead Official

1
2008 Class
Jeff Purvis
1986 Series Champion

1
2007 Class
Jerry Inmon
1984 Series Champion

1
2006 Class
Don Hester
1983 Inaugural Series Champion

1
2005 Class
B.J. Parker
Series Founder

1
Joe Lee Johnson
Cleveland (TN) Speedway Promoter

1
Click Here to nomimate a driver, promoter, or crew member for the Southern All Star Racing Series Hall of Fame

Series Champions
Year: Champion, hometown
1983: Don Hester, Tupelo, Miss.
1984: Jerry Inmon, Bruce, Miss.
1985: Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.
1986: Jeff Purvis, Clarksville, Tenn.
1987: Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.
1988: Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.
1989: Rex Richey, Ringgold, Ga.
1990: James Cline, Oxford, Ala.
1991: Mike Head, Ellenwood, Ga.
1992: Clint Smith, Griffin, Ga.
1993: Clint Smith, Griffin, Ga.
1994: Dale McDowell, Chickamauga, Ga.
1995: Marshall Green, Dalton, Ga.
1996: Mark Miner, Stockbridge, Ga.
1997: Roger Best, Maryville, Tenn.
1998: Roger Best, Maryville, Tenn.
1999: Jamie Perry, Ringgold, Ga.
2000: Clint Smith, Senoia, Ga.
2001: Rex Richey, Ringgold, Ga.
2002: Duayne Hommel, Newport, Tenn.
2003: Clint Smith, Senoia, Ga.
2004: Shane Tankersley, Morganton, Ga.
2005: Chris Madden, Gray Court, S.C.
2006: Chris Madden, Gray Court, S.C.
2007: Ivedent Lloyd Jr., Ocala, Fla.
2008: Ivedent Lloyd Jr., Ocala, Fla.
2009: Randy Weaver, Crossville, Tenn.
2010: Randy Weaver, Crossville, Tenn.
2011: Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.
2012: Randy Weaver, Crossville, Tenn.
2013: Riley Hickman, Cleveland, Tenn.
2014: Riley Hickman, Cleveland, Tenn.
2015: Riley Hickman, Cleveland, Tenn.
2016: Riley Hickman, Cleveland, Tenn.


Number of Southern All Star Events by Track

#
SOUTHERN ALL STAR TRACK HISTORY
# RACES
Dirt Races  
1
CLEVELAND SPEEDWAY-CLEVELAND, TN
109
2
TALLADEGA SHORT TRACK-EASTABOGA, AL
92
3
SMOKY MT SPEEDWAY-MARYVILLE, TN
26
4
CHEROKEE SPEEDWAY-GAFFNEY, SC
25
5
LAVONIA SPEEDWAY-LAVONIA, GA
21
6
GREEN VALLEY SPEEDWAY-GLENCOE, AL
21
7
GOLDEN ISLES SPEEDWAY-BRUNSWICK, GA
20
8
COLUMBUS SPEEDWAY-COLUMBUS, MS
20
9
ATOMIC SPEEDWAY-KINGSTON, TN
18
10
NORTH GEORGIA SPEEDWAY-CHATSWORTH, GA
18
11
ROME SPEEDWAY-ROME, GA
18
12
TAZEWELL SPEEDWAY-TAZEWELL, TN
15
13
VOLUNTEER SPEEDWAY-BULLS GAP, TN
15
14
DUCK RIVER SPEEDWAY-WHEEL,, TN
14
15
CROSSVILLE RACEWAY-CROSSVILLE, TN
13
16
DIXIE SPEEDWAY-WOODSTOCK, GA
13
17
TOCCOA SPEEDWAY-TOCCOA, GA
12
18
THUNDER VALLEY SPEEDWAY-LAWNDALE, NC
11
19
BOYDS SPEEDWAY-RINGGOLD, GA
10
20
TENNESSEE MOTOR SPEEDWAY-BAXTER, TN
9
21
SWAINSBORO RACEWAY-SWAINSBORO, GA
8
22
LAURENS COUNTY SPEEDWAY-LAURENS, SC
8
23
NORTH ALABAMA SPEEDWAY-TUSCUMBIA, AL
8
24
EAST ALABAMA MOTOR SPEEDWAY-PHENIX CITY, AL
8
25
SCREVEN MOTOR SPEEDWAY-SYLVANIA, GA
7
26
LOWES MOTOR SPEEDWAY-CONCORD, NC
7
27
MOULTON SPEEDWAY-MOULTON, AL
7
28
SEVEN FLAGS SPEEDWAY-DOUGLASVILLE, GA
6
29
WHYNOT MOTORSPORTS PARK-MERIDIAN, MS
6
30
SPENCER SPEEDWAY-TUPELO, MS
6
31
MAGNOLIA MOTOR SPEEDWAY-COLUMBUS, MS
6
32
PENTON RACEWAY-PENTON, AL
5
33
TENNESSEE NATIONAL RACEWAY-HOHENWALD, TN
5
34
WAYCROSS MOTOR SPEEDWAY-WAYCROSS, GA
4
35
VOLUSIA SPEEDWAY PARK-BARBERVILLE, FL
4
36
LANIER NATIONAL SPEEDWAY-GAINESVILLE, GA
4
37
GREEN VALLEY SPEEDWAY-GLENCOE, AL
3
38
COCHRAN MOTOR SPEEDWAY-COCHRAN, GA
3
39
CHICKASAW SPEEDWAY-OKOLONA, MS
3
40
WINCHESTER SPEEDWAY-WINCHESTER, TN
3
41
I-20 SPEEDWAY-BATESBURG, SC
3
42
TRI COUNTY RACEWAY-BRASSTOWN, NC
3
43
OGLETHORPE SPEEDWAY-SAVANNAH, GA
3
44
ANDERSON SPEEDWAY-ANDERSON, SC
3
45
106 SPEEDWAY-CARNESVILLE, GA
2
46
LANCASTER SPEEDWAY-LANCASTER, SC
2
47
RIVERSIDE SPEEDWAY-TRAVELERS REST, SC
2
48
TRI-COUNTY SPEEDWAY-BRASSTOWN, NC
2
49
SUGAR CREEK RACEWAY-BLUE RIDGE, GA
2
50
CAROLINA SPEEDWAY-GASTONIA, NC
2
51
THUNDERBOWL SPEEDWAY-VALDOSTA, GA
2
52
BATON ROUGE RACEWAY-BATON ROUGE, LA
2
53
THUNDERHILL RACEWAY-SUMMERTOWN, TN
2
54
411 MOTOR SPEEDWAY-SEYMOUR, TN
2
55
SENOIA SPEEDWAY-SENOIA, GA
2
56
ALBANY MOTOR SPEEDWAY-ALBANY, GA
1
57
NEEDMORE SPEEDWAY-NORMAN PARK, GA
1
58
CLAYHILL MOTORSPORTS PARK-ATWOOD, TN
1
59
WYTHE RACEWAY-WYTHE, VA
1
60
LUCAS OIL SPEEDWAY-WHEATLAND, MO
1
61
MURPHY SPEEDWAY-SWEETWATER, TN
1
62
THUNDER RIDGE RACEWAY-PRESTONBURG, KY
1
63
I-77 SPEEDWAY, CHESTER, SC
1
64
SCENIC RACEWAY-HUNTSVILLE, TN
1
65
FRIENDSHIP SPEEDWAY-ELKIN, NC
1
66
SUGAR CREEK SPEEDWAY-BUFFALO, SC
1
67
THUNDER MOUNTAIN SPEEDWAY-FYFFE, AL
1
68
OCALA SPEEDWAY-OCALA, FL
1
69
BATTLEGROUND SPEEDWAY-HOUSTON, TX
1
70
ST JOHNS CO MOTORSPORTS COMPLEX-ST AUGUSTINE, FL
1
71
MUSCOGEE FAIRGROUNDS-MUSCOGEE, OK
1
72
TRI STATE SPEEDWAY-POCOLA, OK
1
73
LAKEVIEW SPEEDWAY-LAKEVIEW, SC
1
74
FAYETTEVILLE MOTOR SPEEDWAY-FAYETTEVILLE, NC
1
75
SOUTHHAMPTON SPEEDWAY-CAPRON, VA
1
76
I-85 SPEEDWAY-WESTMINISTER, SC
1
77
311 MOTOR SPEEDWAY-MADISON,NC
1
78
441 SPEEDWAY-DUBLIN, GA
1
79
SOUTHERN RACEWAY-MILTON, FL
1
80
COTTON BOLL SPEEDWAY-BYHALIA, MS
1
81
SUMMERVILLE SPEEDWAY-SUMMERVILLE, SC
1
82
FLOMATON SPEEDWAY-FLOMATON, AL
1
83
PONDEROSA SPEEDWAY-JUNCTION CITY, KY
1
84
GULF COAST CHECKERD FLAG SPEEDWAY-BILOXI, MS
1
85
MILAN MOTOR SPORTS-MILAN, TN
1
Total
675
ASPHALT RACES
1
HUNTSVILLE SPEEDWAY-HUNTSVILLE, AL
5
2
BIRMINGHAM INT'L RACEWAY-BIRMINGHAM, AL
3
3
LANIER NATIONAL SPEEDWAY-GAINESVILLE, GA
2
4
SAYRE SPEEDWAY-SAYRE, AL
1
5
PEACH STATE SPEEDWAY-JEFFERSON, GA
1
6
FAIRGROUNDS SPEEDWAY-NASHVILLE, TN
1
Total
13

Final 2016 Point Standings
1. Riley Hickman - 1,372 (Cleveland, TN)
2. Brad Skinner - 1,226 (Franklin, TN)
3. Jim Rogers - 1,094 (Statesboro, GA)
4. Todd Morrow - 946 (Cleveland, TN)
5. Casey Roberts - 740 (Toccoa, GA)

2016 Season Results - Click Here For Detailed Results
#1 - Brandon Overton - (Cochran Motor Speedway) February 27
#2 Casey Roberts - (Cochran Motor Speedway) February 28
#3 Chris Madden - (Cherokee Speedway) March 5
#4 Chris Madden - (Cherokee Speedway) March 6
#5 Mike Marlar - (Smoky Mountain Speedway) April 23
#6 Jason Hiett - (Talladega Short Track) April 30
#7 Mark Fields - (Thunderhill Raceway) May 7
#8 Shane Clanton (Senoia Raceway) May 14
#9 Riley Hickman (Talladega Short Track) June 11
#10 Casey Roberts (Senoia Raceway) July 2
#11 Casey Roberts (Cochran Motor Speedway) July 3
#12 Riley Hickman (Magnolia Motor Speedway) July 16
#13 Josh Putnam (Thunderhill Raceway) September 3
#14 Chris Madden (Smoky Mountain Speedway) September 17
#15 Casey Roberts (East Alabama Motor Speedway) September 24
#16 Chris Madden (East Alabama Motor Speedway) September 25
#17 Derek Ellis (Talladega Short Track) October 22

Final 2015 Point Standings
1. Riley Hickman-1,346 (Cleveland, TN)
2. Dillon Tidmore-1,038 (Glencoe, AL)
3. Randy Weaver- 978 (Crossville, TN)
4. Dylan Ames- 668 (Hunstville, AL)
5. Todd Morrow- 546 (Knoxville, TN)

2015 Season Results - Click Here For Detailed Results
#1- Randy Weaver- Crossville, TN (East Alabama Motor Speedway) March 8
#2- Randy Weaver- Crossville, TN (Cherokee Speedway) March 29
#3- Randy Weaver- Crossville, TN (Smoky Mountain Speedway) April 24
#4- Randy Weaver- Crossville, TN (Talladega Short Track) May 2
#5- Skylar Marlar- Winfield, TN (Tennessee National Raceway) May 23
#6- Ray Cook- Brasstown, NC (Volunteer Speedway) June 13
#7- Bub McCool- Vicksburg, MS (Magnolia Motor Speedway) July 18
#8- Riley Hickman- Cleveland, TN (Talladega Short Track) July 25
#9- Chris Ferguson- Mount Holly, NC (Cherokee Speedway) August 1
#10- Billy Moyer Jr.- Springfield, LA (Kentucky Lake Motor Speedway) August 28
#11- Billy Moyer Jr.- Phenix City, AL (Kentucky Lake Motor Speedway) August 29
#12- Chris Madden- Gray Court, SC (Smoky Mountain Speedway) September 19
#13- Chris Madden- Gray Court, SC (East Alabama Motor Speedway) September 26
#14- Randy Weaver- Crossville, TN (East Alabama Motor Speedway) September 27
#15- Austin Kirkpatrick- Gainesville, FL (Talladega Short Track) October 24

Final 2014 Point Standings
1. Riley Hickman (Cleveland, TN)
2. Todd Morrow (Knoxville, TN)
3. Chris Wilson (Crossville, TN)
4. Dylan Ames (Hunstville, AL)
5. Josh Putnam (Florence, AL)

2014 Season Results - Click Here For Detailed Results
#1- Riley Hickman- Cleveland, TN (Boyd's Speedway) March 22
#2- Joe Armistead Jr.- Senoia, GA (East Alabama Motor Speedway) March 29
#3- Billy Ogle, Jr.- Knoxville, TN (Smoky Mountain Speedway) April 26
#4- Todd Morrow- Knoxville, TN (Talladega Short Track) May 3
#5- Ivedent Lloyd Jr.- Ocala, FL (Waycross Motor Speedway) May 17
#6- Todd Morrow- Knoxville, TN (Tennessee National Raceway) May 24
#7- Brad Neat- Dunnville, KY (Volunteer Speedway) June 14
#8- Todd Morrow- Knoxville, TN (Talladega Short Track) June 21
#9- Randy Weaver- Crossville, TN (Talladega Short Track) July 26
#10- Randy Weaver- Crossville, TN (Smoky Mountain Speedway) September 20
#11- Shane Clanton- Zebulon, GA (East Alabama Motor Speedway) September 27
#12- Randy Weaver- Crossville, TN (East Alabama Motor Speedway) September 28
#13- Riley Hickman- Cleveland, TN (Talladega Short Track) October 18
#14- Riley Hickman- Cleveland, TN (Cleveland Speedway) November 21

Final 2013 Point Standings
1. Riley Hickman-1,820 (Chattanooga, TN)
2. Bret Holmes-1,650 (Munford, AL)
3. Jason Hiett- 1,272 (Oxford, AL)
4. Mark Rosner- 1,116 (Rockford, AL)
5. Mike Weeks- 1,044 (Friendsville, TN)

2013 Season Results - Click Here For Detailed Results
#1-Jared Landers-Batesville, AR (Cherokee Speedway) March 3
#2-Randy Weaver-Crossville, TN (Cleveland Speedway) March 9
#3-Jonathan Davenport-Blairsville, GA (East Alabama Motor Speedway) March 16
#4-Jonathan Davenport-Blairsville, GA (Smoky Mountain Speedway) March 23
#5-Billy Ogle Jr.-Knoxville, TN (Tazewell Speedway) April 6
#6-Steve Casebolt- Richmond, IN (Cleveland Speedway) May 18
#7- Chris Madden-Gray Court, SC (Volunteer Speedway) June 14
#8- Chris Madden-Gray Court, SC (Smoky Mountain Speedway) June 15
#9- Randy Weaver- Crossville, TN (Talladega Short Track) June 22
#10- Ray Cook- Brasstown, NC (Cleveland Speedway) July 13
#11- Chris Wall- Springfield, LA (Magnolia Motor Speedway) July 20
#12- William Thomas- Phenix City, AL (Talladega Short Track) July 27
#13- Billy Ogle, Jr. - Knoxville, TN (Volunteer Speedway) August 3
#14- Casey Barrow (Albany Motor Speedway) August 9
#15- Ray Cook- Brasstown, NC (Needmore Speedway) August 10
#16- Billy Ogle, Jr. - Knoxville, TN (Tazewell Speedway) September 1
#17- Josh Putnam- Florence, AL (Green Valley Speedway) September 7
#18- Chris Madden- Gray Court, SC (East Alabama Motor Speedway) September 28
#19- Shane Clanton- Zebulon, GA (East Alabama Motor Speedway) September 29
#20- Randy Weaver- Crossville, TN (Talladega Short Track) October 19
#21- Mike Marlar- Winfield, TN (Smoky Mountain Speedway) October 26
#22- Jake Knowles—Tyrone, GA (Cleveland Speedway) November 16
#23- Chris Madden-Gray Court, SC (Cherokee Speedway) November 24

2012 Season Results - Click Here For Detailed Results
April 7, Cleveland Speedway, Cleveland, TN (Jimmy Owens)
April 14, Smoky Mountain Speedway, Maryville, TN (Vic Hill)
May 5, Talladega Short Track, Eastaboga, AL (William Thomas)
May 12, Cleveland Speedway, Cleveland, TN (Skip Arp)
May 26, Whynot Motorsports Park, Meridian, MS (Randy Weaver)
May 27, Magnolia Motor Speedway, Columbus, MS (Randy Weaver)
June 16, Smoky Mountain Speedway, Maryville, TN (Vic Hill)
June 23, Talladega Short Track, Eastaboga, AL (Randy Weaver)
July 28, Talladega Short Track, Eastaboga, AL (Randy Weaver)
August 18, Cleveland Speedway, Cleveland, TN (Billy Ogle Jr.)
September 15, Cleveland Speedway, Cleveland, TN (Billy Ogle Jr.)
September 22, Smoky Mountain Speedway, Maryville, TN (Billy Ogle Jr.)
October 6, Talladega Short Track, Eastaboga, AL (Randy Weaver)
October 27, Toccoa Speedway, Toccoa, GA (David Payne)
November 17, Cleveland Speedway, Cleveland, TN (Randy Weaver)
November 18, Cherokee Speedway, Gaffney, SC (Mike Marlar)

Final 2012 Point Standings
1. Randy Weaver, Crossville, TN (1,318)
2. Mike Weeks, Friendsville, TN (1,094)
3. Shan Smith, Dade City, FL (818)
4. Billy Ogle Jr., Knoxville, TN (756)
5. Skip Arp, Georgetown, TN (606)

2011 Season Results
March 12, Cleveland Speedway, Cleveland, Tenn. (Shane Clanton)
April 16, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Jimmy Owens)
May 21, Cleveland Speedway, Cleveland, Tenn. (Jonathan Davenport)
May 28, Whynot Motorsports Park, Meridian, Miss. (Klint Byars)
May 29, Magnolia Motor Speedway, Columbus, Miss. (Shane Clanton)
June 25, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Brian Reese)
July 15, Boyd's Speedway, Ringgold, Ga. (Billy Ogle Jr.)
July 16, Cleveland Speedway, Cleveland, Tenn. (Billy Ogle Jr.)
July 30, Talladega Short Track (Eastaboga, Ala. (William Thomas)
Aug. 20, Cleveland Speedway, Cleveland, Tenn. (Chris Madden)
Sept. 17, Waycross Motor Speedway, Waycross, Ga. (Tyler Ivey)
Sept. 24, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Billy Ogle Jr.)
Nov. 19, Cleveland Speedway, Cleveland, Tenn. (Ray Cook)

Final 2011 Point Standings
1. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn. (1,059)
2. William Thomas, Phenix City, Ala. (1,055)
3. Tommy Kerr, Maryville, Tenn. (927)
4. David Payne, Murphy, N.C. (917)
5. Brian Reese, Sharpsburg, Ga. (858)

2010 Season Results
Jan. 28, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Scott Bloomquist)
Jan. 29, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Josh Richards)
Jan. 30, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Austin Hubbard)
March 19, Boyd's Speedway, Ringgold, Ga. (Ronnie Johnson)
March 20, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jonathan Davenport)
April 3, Lavonia Speedway, Lavonia, Ga. (Casey Roberts)
April 10, Toccoa Speedway, Toccoa, Ga. (Jonathan Davenport)
April 17, Clayhill Motorsports Park, Atwood, Tenn. (Dane Dacus)
May 8, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Ray Cook)
May 22, Cleveland (Tenn.) Speedway (Randy Weaver)
June 12, Mountain Raceway Park, Maryville, Tenn. (Randy Weaver)
June 26, Screven Motor Speedway, Sylvania, Ga. (Chesley Dixon)
July 2, Wythe Raceway, Rural Retreat, Va. (Chris Madden)
July 16, Boyd's Speedway, Ringgold, Ga. (Randy Weaver)
July 17, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ronny Lee Hollingsworth)
July 31, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
Sept. 18, Lavonia Speedway, Lavonia, Ga. (Ronnie Johnson)
Oct. 30, Cochran Motor Speedway, Cochran, Ga. (Ivedent Lloyd Jr.)
Nov. 20, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jonathan Davenport)

Final 2010 Point Standings
1. Randy Weaver, Crossville, Tenn. (1,343)
2. Scott Creel, Franklinton, La. (1,263)
3. Freddy Smith, Seymour, Tenn. (1,112)
4. Doug Smith, Somerset, Ky. (992)
5. Daniel Baggerly, Rural Retreat, Va. (980)

2009 Season Results
Jan. 29, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Chris Madden)
Jan. 30, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Scott Bloomquist)
Jan. 31, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Randle Chupp)
March 7, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Chris Madden)
March 21, Lavonia (Ga.) Speedway (Chris Madden)
April 3, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Randy Weaver)
April 4, Cleveland (Tenn.) Speedway (Billy Moyer)
April 18, Toccoa (Ga.) Speedway (Benji Cole)
April 25, Talladega Short Track (Eastaboga, Ala. (Ronny Lee Hollingsworth)
May 23, Cleveland (Tenn.) Speedway (Randy Weaver)
June 6, Mountain Raceway Park (Maryville, Tenn. (Randy Weaver)
June 27, Screven Motor Speedway, Sylvania, Ga. (Benji Cole)
July 18, Cleveland (Tenn.) Speedway (Clint Smith)
July 25, Talladega Short Track (Eastaboga, Ala. (Tim Busha)
Aug. 8, Toccoa (Ga.) Speedway (Casey Roberts)
Aug. 30, Magnolia Motor Speedway, Columbus, Miss. (Chris Wall)
Oct. 18, Lavonia (Ga.) Speedway (Randy Weaver)
Nov. 13, Screven Motor Speedway, Sylvania, Ga. (Casey Barrow)
Nov. 21, Cleveland (Tenn.) Speedway (Chris Madden)

2008 Season Results
Jan. 30, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Scott Bloomquist)
Feb. 1, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Scott Bloomquist)
Feb. 2, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Steve Francis)
March 22, Lavonia (Ga.) Speedway (Jonathan Davenport)
April 12, Toccoa (Ga.) Speedway (Benji Cole)
April 26, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Wendell Wallace)
May 9, North Alabama Speedway, Tuscumbia, Ala. (Shane Clanton
May 10, Columbus (Miss.) Speedway (Ronny Lee Hollingsworth)
May 17, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jimmy Owens)
June 7, Mountain Raceway Park, Maryville, Tenn. (Ivedent Lloyd Jr.)
June 21, Lucas Oil Speedway, Wheatland, Mo. (Billy Moyer)
July 18, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Skip Arp)
July 19, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jimmy Owens)
July 20, Rome (Ga.) Speedway (Travis Pennington)
July 26, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
Aug. 9, Toccoa (Ga.) Speedway (Ray Cook)
Aug. 23, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Skip Arp)
Sept. 12, Swainsboro (Ga.) Raceway (Ronny Lee Hollingsworth)
Sept. 20, Lavonia (Ga.) Speedway (Chris Madden)
Sept. 27, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Casey Roberts)
Oct. 4, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Todd Morrow)
Nov. 9, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Randle Chupp)
Nov. 22, Cleveland (Tenn.) Speedway (Shane Clanton)

Final 2008 Point Standings
1. Ivedent Lloyd Jr., Ocala, Fla. (1,690)
2. Jason Fitzgerald, Jacksonville, Fla. (1,484)
3. Derek Ellis, Chatsworth, Ga. (1,440)
4. Anthony Hill, Carrollton, Ga. (1,128)
5. Randy Weaver, Crossville, Tenn. (802)

2007 Season Results
Feb. 2, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Scott Bloomquist)
Feb. 3, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Dan Schlieper)
March 4, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Clint Smith)
March 17, Cleveland (Tenn.) Speedway (Chris Madden)
April 28, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Dale McDowell)
May 12, Magnolia Motor Speedway, Columbus, Miss. (Jamie Elam)
May 19, Cleveland (Tenn.) Speedway (Shane Clanton)
May 26, Screven Motor Speedway, Sylvania, Ga. (Dennis Franklin)
June 9, Lavonia (Ga.) Speedway (Randy Weaver)
June 22, Toccoa (Ga.) Speedway (Dennis Franklin)
June 23, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Skip Arp)
July 5, Swainsboro (Ga.) Raceway (Jack Pennington)
July 6, Oglethorpe Speedway Park, Savannah, Ga. (Randle Chupp)
July 7, Screven Motor Speedway, Sylvania, Ga. (Chesley Dixon)
July 13, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Jimmy Owens)
July 14, Cleveland (Tenn.) Speedway (Chris Madden)
July 15, Rome (Ga.) Speedway (Jimmy Owens)
July 21, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
July 22, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Dion Deason)
Aug. 4, Columbus (Miss.) Speedway (Mike Boland)
Aug. 11, Lavonia (Ga.) Speedway (Chris Madden)
Aug. 24, Mountain Raceway, Maryville, Tenn. (Randy Weaver)
Sept. 1, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Skip Arp)
Sept. 15, Screven Motor Speedway, Sylvania, Ga. (Dennis Franklin)
Oct. 6, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Shane Clanton)
Oct. 13, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Matt Miller)
Nov. 11, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Jimmy Owens)
Nov. 17, Cleveland (Tenn.) Speedway (Shane Clanton)

Final 2007 Point Standings
1. Ivedent Lloyd Jr., Ocala, Fla. (2,224)
2. Mark Vineyard, Powell, Tenn., (2,148)
3. Stacy Holmes, Munford, Ala. (1,816)
4. Jake Knowles, Tyrone, Ga. (1,388)
5. Casey Roberts, Toccoa, Ga. (1,150)

2006 Season Results
March 5, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Chris Madden)
March 18, Cleveland (Tenn.) Speedway (Scott Bloomquist)
April 1, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Shane Clanton)
April 15, Lavonia (Ga.) Speedway (Dennis Franklin)
April 29, Talladega Short Track, Eastagoba, Ala. (Shane Clanton)
May 6, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Chris Madden)
May 12, Crossville (Tenn.) Raceway (Randy Weaver)
May 29, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jonathan Davenport)
June 3, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Clint Smith)
June 16, Toccoa (Ga.) Speedway (Chris Madden)
June 17, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Chris Madden)
June 24, Tazewell (Tenn.) Speedway (Chris Madden)
July 1, I-20 Speedway, Batesburg, S.C. (G.R. Smith)
July 2, Swainsboro (Ga.) Raceway (Chris Madden)
July 3, Screven Motor Speedway, Sylvania, Ga. (Ray Cook)
July 9, Carolina Speedway, Gastonia, N.C. (Chris Madden)
July 14, Crossville (Tenn.) Raceway (Shane Clanton)
July 15, Cleveland (Tenn.) Speedway (Randy Weaver)
July 16, Rome (Ga.) Speedway (Ray Cook)
Aug. 5, Columbus (Miss.) Speedway (David Breazeale)
Aug. 19, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
Aug. 20, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Chris Madden)
Sept. 16, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Ronnie Johnson)
Sept. 23, Lavonia (Ga.) Speedway (Casey Roberts)
Oct. 7, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
Oct. 15, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Chris Madden)
Nov. 12, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Chris Madden)
Nov. 18, Cleveland (Tenn.) Speedway (Clint Smith)

2006 Final Point Standings
1. Chris Madden, Gray Court, S.C. (2,174)
2. Mark Vineyard, Knoxville, Tenn. (1,920)
3. Ray Cook, Brasstown, N.C. (1,714)
4. Joe Armes, Petros, Tenn. (1,308)
5. Randy Weaver, Crossville, Tenn. (1,266

2005 Season Results
March 5-6, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Jeff Smith)
March 19, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
March 26, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Randy Weaver)
April 16, Lavonia (Ga.) Speedway (Chris Madden)
May 7, I-20 Speedway, Batesburg, S.C. (Rodney Martin)
May 14, Swainsboro (Ga.) Raceway (Mark Vineyard)
May 21, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jimmy Owens)
May 27, Lowe's Motor Speedway, Concord, N.C. (Jimmy Owens)
June 4, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Chris Madden)
June 17, Toccoa (Ga.) Speedway (Randy Weaver)
June 18, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Dusty Chitwood)
June 25, Tazewell (Tenn.) Speedway (Jimmy Owens)
July 1-2, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Billy Ogle Jr.)
July 17, Rome (Ga.) Speedway (Jake Knowles)
July 23, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Chris Madden)
July 30, Columbus (Miss.) Speedway (Chris Madden)
Aug. 13, Lavonia (Ga.) Speedway (Greg Knight)
Sept. 4, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Ricky Weeks)
Sept. 17, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jimmy Owens)
Sept. 24, Lavonia (Ga.) Speedway (Jack Pennington)
Oct. 1, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Jimmy Owens)
Oct. 15, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Earl Pearson Jr.)
Oct. 21, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Chris Madden)
Oct. 22, Lancaster (S.C.) Motor Speedway (Jimmy Owens)
Oct. 28-29, Volusia Speedway Park, Barberville, Fla. (Scott Bloomquist)
Nov. 12-13, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Randy Weaver)
Nov. 19, Cleveland (Tenn.) Speedway (Scott Sexton)

2005 Final Point Standings
1. Chris Madden, Gray Court, S.C. (2,210)
2. Mark Vineyard, Knoxville, Tenn. (1,904)
3. Rodney Martin, Cartersville, Ga. (1,882)
4. Jimmy Owens, Newport, Tenn. (1,436)
5. Jeff Cooke, Spartanburg, S.C. (1,400)

2004 Season Results
March 6-7, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Earl Pearson Jr.)
April 10, Cleveland (Tenn.) Speedway (Patrick Duggan)
April 17, Lavonia (Ga.) Speedway (Tim Headen)
April 24, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Jimmy Owens)
May 7, Swainsboro (Ga.) Raceway (Ed Basey)
May 8, Laurens County Speedway, Laurens, S.C. (Tim Headen)
May 22, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
May 28, Lowe's Motor Speedway, Concord, N.C. (Earl Pearson Jr.)
May 29, Lowe's Motor Speedway, Concord, N.C. (Mike Balzano)
June 12, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mike Head)
June 18, Toccoa (Ga.) Speedway (Randy Hemphill)
June 19, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Frank Ingram)
June 26, Tazewell (Tenn.) Speedway (Jimmy Owens)
July 3-4, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Patrick Duggan)
July 16, Murphy Speedway, Sweetwater, Tenn. (Chris Madden)
July 18, Rome (Ga.) Speedway (Chris Madden)
July 24, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mark Mears)
July 31, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Jimmy Owens)
Aug. 7, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Chris Madden)
Aug. 14, Lavonia (Ga.) Speedway (Casey Roberts)
Aug. 20, Swainsboro (Ga.) Raceway (Jack Pennington)
Sept. 18, Lowe's Motor Speedway, Concord, N.C. (Chris Madden)
Sept. 25, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jeff Cooke)
Oct. 2, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Earl Pearson Jr.)
Oct. 13, Lowe's Motor Speedway, Concord, N.C. (Chris Madden)
Oct. 22, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Dennis Franklin)
Oct. 23, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Dennis Franklin)
Nov. 13-14, Cherokee Speedway, Gaffney S.C. (Chris Madden)
Nov. 20, Cleveland (Tenn.) Speedway (Skip Arp)

2004 Final Point Standings
1. Shane Tankersley, Morganton, Ga. (2,386)
2. Jeff Cooke, Spartanburg, S.C. (2,324)
3. Ed Basey, Evans, Ga. (2,072)
4. Rodney Martin, Cartersville, Ga. (1,966)
5. Chris Madden, Gray Court, S.C. (1,938)

2003 Season Results
Feb. 23, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Terrance Nowell)
March 22-23, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Donnie Moran)
April 12, Cleveland (Tenn.) Speedway (Duayne Hommel)
April 19, Lavonia (Ga.) Speedway (Tim Headen)
May 3, Riverside Speedway, Travelers Rest, S.C. (Chris Madden)
May 9, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Chris Madden)
May 10, Laurens County Speedway, Laurens, S.C. (Randle Chupp)
May 14, Lavonia (Ga.) Speedway (Duayne Hommel)
May 16, Crossville (Tenn.) Raceway (Ray Cook)
May 24, Cleveland (Tenn.) Speedway (Clint Smith)
May 30, Swainsboro (Ga.) Raceway (Duayne Hommel)
June 21, Thunder Ridge Raceway, Prestonsburg, Ky. (Duayne Hommel)
July 3-4, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Duayne Hommel)
July 12, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Duayne Hommel)
July 19, Cleveland (Tenn.) Speedway (Duayne Hommel)
July 26, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Duayne Hommel)
Aug. 2, 106 Speedway, Carnesville, Ga. (Chris Madden)
Aug. 9, Tazewell (Tenn.) Speedway (Steve Smith)
Aug. 17, Rome (Ga.) Speedway (Ray Cook)
Aug. 22, Toccoa (Ga.) Speedway (Duayne Hommel)
Sept. 13, Lowe's Motor Speedway, Concord, N.C. (Steve Lucas)
Sept. 26, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ray Cook)
Oct. 9, Lowe's Motor Speedway, Concord, N.C. (Jeff Cooke)
Oct. 18, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Vic Hill)
Oct. 25, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Chris Madden)
Nov. 1, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ray Cook)
Nov. 15-16, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Petey Ivey)
Nov. 22, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)

2003 Final Point Standings
1. Clint Smith, Senoia, Ga. (2,360)
2. Jeff Cooke, Spartanburg, S.C. (2,184)
3. Duayne Hommel, Newport, Tenn. (2,168)
4. Mike Head, Ellenwood, Ga. (1,950)
5. Royce Bray, Hull, Ga. (1,550)

2002 Season Results
Feb. 23-24, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Wendell Wallace)
March 16, Cleveland (Tenn.) Speedway (Duayne Hommel)
April 13, Tazewell (Tenn.) Speedway (Duayne Hommel)
April 20, Lavonia (Ga.) Speedway (Tim Headen)
May 25-26, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Scott Sexton)
May 31, East Georgia Motor Speedway, Swainsboro, Ga. (Duayne Hommel)
June 1, Cochran (Ga.) Speedway (Clint Smith)
June 7, Highway 106 Speedway, Carnesville, Ga. (Duayne Hommel)
June 8, Laurens County Speedway, Laurens, S.C. (Lamar Haygood)
June 15, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mark Mears)
July 4-5, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Scott Sexton)
July 6, Tazewell (Tenn.) Speedway (Duayne Hommel)
July 7, Smoky Mountain Raceway, Cherokee, N.C. (Randle Chupp)
July 20, Cleveland (Tenn.) Speedway (Duayne Hommel)
July 27, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Danny Peoples)
Aug. 10, Lavonia (Ga.) Speedway (Butch Pritchett)
Aug. 22, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Duayne Hommel)
Oct. 4, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Duayne Hommel)
Oct. 5, Cleveland (Tenn.) Speedway (Duayne Hommel)
Oct. 19, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Jeff Taylor)
Nov. 9, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Freddy Smith)
Nov. 23, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)

2002 Final Point Standings
1. Duayne Hommel, Newport, Tenn. (1,770)
2. Rex Richey, Ringgold, Ga. (1,524)
3. Terrance Nowell, Phenix City, Ala. (1,412)
4. Mike Head, Ellenwood, Ga. (1,306)
5. Dewayne Aldridge, Lithia Springs, Ga. 1,256

2001 Season Results
March 11, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Dale McDowell)
March 17, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dan Schlieper)
March 31, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Skip Arp)
April 28, Tennessee Motor Speedway, Baxter, Tenn. (Rex Richey)
May 4, I-77 Speedway, Chester, S.C. (Clint Smith)
May 5, Laurens County Speedway, Laurens, S.C. (Chris Madden)
May 11-12, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Scott Sexton)
May 26, Thunderhill Raceway, Summertown, Tenn. (Byron Michael)
May 27, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Mark Mears)
June 16, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ross Martin)
June 17, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Ronnie Johnson)
June 22, North Alabama Speedway, Tuscumbia, Ala. (Ronnie Johnson)
June 23, Columbus (Miss.) Speedway (Ronnie Johnson)
June 24, Birmingham (Ala.) International Raceway (Ronnie Johnson)
June 30, Lowe's Motor Speedway, Concord, N.C. (Chris Madden)
July 7, Tazewell (Tenn.) Speedway (John Thompson)
July 13, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Freddy Smith)
July 14, Lancaster (S.C.) Speedway (Chris Madden)
July 21, Cleveland (Tenn.) Speedway (Rex Richey)
July 22, Smoky Mountain Raceway, Whittier, N.C. (Scott Sexton)
July 24, Tennessee Motor Speedway, Baxter, Tenn. (Steve Smith)
July 27, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Ronnie Johnson)
July 28, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mike Boland)
Aug. 4, Tazewell (Tenn.) Speedway (Ronnie Johnson)
Aug. 5, Tri-County Speedway, Brasstown, N.C. (Jay Brinkley)
Aug. 10, Scenic (Tenn.) Raceway (Jay Mobley)
Aug. 18, Tennessee Motor Speedway, Baxter, Tenn. (Ronnie Johnson)
Aug. 25, Cochran (Ga.) Speedway (Chris Madden)
Sept. 14, Lavonia (Ga.) Speedway (Jack Pennington)
Sept. 15, Laurens County Speedway, Laurens, S.C. (Chris Lyons)
Oct. 20, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Duayne Hommel)
Nov. 10-11, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (David Smith)
Nov. 17, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)

2001 Final Point Standings
1. Rex Richey, Ringgold, Ga. (2,750)
2. Shane Tankersley, Blue Ridge, Ga. (2,508)
3. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn. (1,950)
4. John Llewellyn, Knoxville, Tenn. (1,764)
5. Mike Head, Ellenwood, Ga. (1,748)

2000 Season Results
Feb. 27, Green Valley Speedway, Gadsden, Ala. (John Jones)
March 17-18, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ricky Holland)
April 15, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (John Jones)
April 22, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Skip Arp)
May 5, Riverside Speedway, Travelers Rest, S.C. (Mike Head)
May 6, Laurens (S.C.) Speedway (Chris Madden)
May 13, Tennessee Motor Speedway, Baxter, Tenn. (Mark Martin)
May 19, Penton (Ala.) Raceway (Mike Head)
May 20, Seven Flags Speedway, Douglasville, Ga. (Mike Head)
May 26, Green Valley Speedway, Gadsden, Ala. (Wesley Hood)
May 28, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Mark Mears)
June 10, Cleveland (Tenn.) Speedway (Clint Smith)
June 17, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mike Head)
June 23, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Mark Vineyard)
June 24, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Scott Sexton)
July 1, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
July 2, Tri-County Speedway, Brasstown, N.C. (Shawn Chastain)
July 8, Tazewell (Tenn.) Speedway (Skip Arp)
July 13, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Freddy Smith)
July 15, Friendship Speedway, Elkin, N.C. (Ray Tucker)
July 22, Cleveland (Tenn.) Speedway (John Jones)
July 25, Tennessee Motor Speedway, Baxter, Tenn. (Dale McDowell)
July 28, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Jason Smith)
Aug. 5, Tazewell (Tenn.) Speedway (Billy Ogle Jr.)
Aug. 12, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Ronnie Johnson)
Aug. 19, Tennessee Motor Speedway, Baxter, Tenn. (Byron Michael)
Aug. 26, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mark Mears)
Sept. 1, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Ronnie Johnson)
Sept. 2, Cleveland (Tenn.) Speedway (Mark Mears)
Sept. 3, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Dickie Miller)
Sept. 15, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Ricky Weeks)
Sept. 16, Laurens (S.C.) Speedway (Mike Duvall)
Sept. 29-30, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Billy Hicks)
Oct. 14, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (John Jones)
Nov. 11-12, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Duayne Hommel)
Dec. 10, Cleveland (Tenn.) Speedway (Patrick Duggan)

1999 Season Results
March 26, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
May 1, Laurens (S.C.) Speedway (Ronnie Johnson)
May 2, Sugar Creek Speedway, Buffalo, S.C. (Randle Chupp)
May 8, Atomic Speedway, Kingston, Tenn. (Scott Sexton)
May 15, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Danny Peoples)
May 29, Cleveland (Tenn.) Speedway (Rodney Dickson)
May 30, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Mark Mears)
June 12, Seven Flags Speedway, Douglasville, Ga. (Bo Shirley)
June 18-19, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Rex Richey)
July 3, Cleveland (Tenn.) Speedway (Mark Mears)
July 15, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Freddy Smith)
July 17, Columbus (Miss.) Speedway (Johnny Stokes)
July 18, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Danny Peoples)
July 27, Tennessee Motor Speedway, Baxter, Tenn. (Dale McDowell)
Aug. 7, Tazewell (Tenn.) Speedway (Scott Sexton)
Aug. 14, Atomic Speedway, Kingston, Tenn. (Jeff Smith)
Sept. 3, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Duayne Hommel)
Sept. 4, Cleveland (Tenn.) Speedway (John Jones)
Sept. 5, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Bo Shirley)
Sept. 25, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Mike Duvall)
Oct. 16, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Jason Smith)
Nov. 13-14, Thunder Valley Speedway, Lawndale, N.C. (Freddy Smith)
Nov. 19-20, Cleveland (Tenn.) Speedway, (John Jones)
Nov. 26-27, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Scott Bloomquist)

1999 Final Point standings
1. Jamie Perry, Ringgold, Ga. (1,898)
2. Jeff Smith, Kings Mountain, N.C. (1,886)
3. Mike Head, Ellenwood, Ga. (1,718)
4. Duayne Hommel, Newport, Tenn. (1,598)
5. Stan Amacher, Tullahoma, Tenn. (1,430)

1998 Season Results
Jan. 23-24, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Freddy Smith)
April 25, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mike Head)
May 9, Atomic Speedway, Kingston, Tenn. (Ronnie Johnson)
May 23, Cleveland (Tenn.) Speedway (Kevin Gibson)
May 24, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Byron Michael)
June 12-13, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Randle Chupp)
July 10-11, Tazewell (Tenn.) Speedway (Mike Head)
July 19, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mark Mears)
July 23, Tennessee Motor Speedway, Baxter, Tenn. (Ray Cook)
July 25, Cleveland (Tenn.) Speedway (Kevin Gibson)
Aug. 15, Atomic Speedway, Kingston, Tenn. (Ronnie Johnson)
Sept. 4, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Mark Mears)
Sept. 5, Cleveland (Tenn.) Speedway (Mike Head)
Sept. 6, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (David Gentry)
Sept. 18-19, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Ricky Weeks)
Oct. 10, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mark Mears)
Nov. 21-22, Cleveland (Tenn.) Speedway (Danny Peoples)
Nov. 27-28, Waycross (Ga.) Motor Speedway (Earl Pearson Jr.)

1998 Final Point Standings
1. Roger Best, Maryville, Tenn. (1,436)
2. Mark Mears, Decatur, Ala. (1,396)
3. Mike Head, Ellenwood, Ga. (1,204)
4. Bo Shirley, Gadsden, Ala. (1,058)
5. Jeff Walker, McMinnville, Tenn. (970)

1997 Season Results
Feb. 1-2, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Mark Miner)
March 14-15, Cleveland (Tenn.) Speedway (Scott Bloomquist)
April 12, Tennessee Motor Speedway, Cookeville, Tenn. (Randle Chupp)
April 26, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Marshall Green)
May 3, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Mark Miner)
May 16, Penton (Ala.) Raceway (Ricky Williams)
May 24, Cleveland (Tenn.) Speedway (Lamar Scoggins)
May 30-31, Tazewell (Tenn.) Speedway (Scott Sexton)
June 13-14, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mark Miner)
July 3, Moulton (Ala.) Speedway (Bill Mahan)
July 5, Cleveland (Tenn.) Speedway (Kevin Gibson)
Aug. 2, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Ronnie Johnson)
Aug. 30, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jamie Perry)
Aug. 31, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Dale McDowell)
Sept. 12-13, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Mike Duvall)
Oct. 3-4, Cleveland (Tenn.) Speedway (David Millians)
Oct. 11, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (John Jones)
Nov. 22-23, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
Champion: Roger Best, Maryville, Tenn.

1996 Season Results
March 14-15, Cleveland (Tenn.) Speedway, (Billy Moyer)
April 27, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mike Head)
June 9, North Alabama Speedway, Tuscumbia, Ala. (Robbie Starnes)
June 14, Penton (Ala.) Speedway (Mike Head)
June 15, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Danny Peoples)
June 29, Columbus (Miss.) Speedway (Steve Russell)
June 30, Chickasaw Speedway, Okolona, Miss. (Steve Russell)
July 3, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mark Miner)
July 4, Moulton (Ala.) Speedway (Dale McDowell)
July 5, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Dale McDowell)
July 6, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
Aug. 3, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Dale McDowell)
Aug. 10, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
Sept. 1, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Dale McDowell)
Sept. 14, Lavonia (Ga.) Speedway (Mike Head)
Oct. 3-4, Cleveland (Tenn.) Speedway, (Scott Bloomquist)
Oct. 5-6, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn., (Scott Bloomquist)
Nov. 23-24, Cleveland (Tenn.) Speedway, (Ronnie Johnson)
Champion: Mark Miner, Stockbridge, Ga.

1995 Season Results
March 16-17, Cleveland (Tenn.) Speedway, (Scott Bloomquist)
March 25, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Stan Massey)
March 26, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Bill Frye)
April 1, Winchester (Tenn.) Speedway (Terry English)
April 29, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Stan Massey)
May 12, Columbus (Miss.) Speedway (Mike Head)
May 13, Moulton (Ala.) Speedway (winner unavailable)
May 14, Chickasaw Speedway, Okolona, Miss. (Billy Moyer)
June 23, Penton (Ala.) Speedway (Mike Head)
June 24, Seven Flags Speedway, Douglasville, Ga. (Mike Head)
July 1, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jake Lowry)
July 2, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Dale McDowell)
July 4, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Dale McDowell)
July 7, Thunder Mountain Speedway, Fyffe, Ala. (Dale McDowell)
July 9, Moulton (Ala.) Speedway (Dale McDowell)
July 22, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Danny Peoples)
Aug. 5, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Brian Hickman)
Aug. 22, 411 Speedway, Knoxville, Tenn. (Scott Sexton)
Aug. 26, Winchester (Tenn.) Speedway (Johnny Stokes)
Sept. 2, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
Sept. 3, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Jamie Perry)
Oct. 14, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
Nov. 17-18, Cleveland (Tenn.) Speedway (Don O'Neal)
Champion: Marshall Green, Dalton, Ga.

1994 Season Results
March 12, Cleveland (Tenn.) Speedway (Rex Richey)
March 19, Green Valley Speedway , Glencoe, Ala. (Dale McDowell)
March 20, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
April 2, Winchester (Tenn.) Speedway (Jay Brinkley)
April 22, Penton (Ala.) Raceway (Ted Lackey)
April 23, Seven Flags Speedway, Douglasville, Ga. (Dale McDowell)
April 30, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ted Lackey)
May 13, Chickasaw Speedway, Okolona, Miss. (Bill Frye)
May 15, Moulton (Ala.) Speedway (Dale McDowell)
July 1, Sugar Creek Raceway, Blue Ridge, Ga. (Rex Richey)
July 2, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jamie Perry)
July 3, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Dale McDowell)
July 22-23, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Scott Bloomquist)
Aug. 4, Lanier (Ga.) Speedway (Mickey Gibbs)
Aug. 6, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Marshall Green)
Sept. 3, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
Sept. 4, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Dale McDowell)
Sept. 5, Sugar Creek Raceway, Blue Ridge, Ga. (Dale McDowell)
Oct. 1, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
Oct. 7, Birmingham (Ala.) Fairgrounds Raceway (Ronnie Johnson)
Nov. 21, Cleveland (Tenn.) Speedway (Frank Ingram)
Champion: Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

1993 Season Results
Jan. 30, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Ronnie Johnson)
Feb. 11, Thunderbowl Speedway, Valdosta, Ga. (Lavon Sloan)
Feb. 13, Ocala Speedway, Ocala, Fla. (Ronnie Johnson)
Feb. 27, Waycross (Ga.) Motor Speedway (Scott Bloomquist)
March 5, Battleground Speedway, Houston, Texas (Bill Frye)
March 7, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Ricky Weeks)
March 21, Atomic Speedway, Kingston, Tenn. (Dale McDowell)
March 26, Baton Rouge (La.) Raceway (Donnie Barnhart)
March 27, Baton Rouge (La.) Raceway (Robbie Starnes)
March 28, Cleveland (Tenn.) Speedway (Clint Smith)
April 1, Thunderbowl Speedway, Valdosta, Ga. (Scott Bloomquist)
April 3, St. Johns County Motorsports Complex, St. Augustine, Fla. (Scott Bloomquist)
April 4, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Mike Carter)
April 14, Carolina Speedway, Gastonia, N.C. (Scott Bloomquist)
April 17, Cherokee Speedway, Gaffney, S.C. (Scott Bloomquist)
May 1, Volunteer Speedway, Bulls Gap, Tenn. (Freddy Smith)
May 7, Muskogee (Okla.) Fairgrounds Speedway (Bill Frye)
May 8, Tri-State Speedway, Pocola, Okla. (Mike Bowers)
May 14, Lakeview (S.C.) Speedway (Scott Bloomquist)
May 15, Fayetteville Motor Speedway, Fayetteville, N.C. (Scott Bloomquist)
May 29, Crossville (Tenn.) Speedway (Jake Lowry)
June 4, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Dale McDowell)
June 5, Cleveland (Tenn.) Speedway (Rex Richey)
June 6, Rome (Ga.) International Speedway (Ronnie Johnson)
June 17, Seven Flags Speedway, Douglasville, Ga. (Bill Frye)
June 19, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Scott Bloomquist)
June 20, Rome (Ga.) International Speedway (Ronnie Johnson)
July 2, Columbus (Miss.) Speedway (Rex Richey)
July 3, Highland Park Speedway, Hohenwald, Tenn. (Rex Richey)
July 4, North Alabama Speedway, Tuscumbia, Ala. (Danny Peoples)
July 16, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Gary McPherson)
July 17, Toccoa (Ga.) Speedway (Ronnie Johnson)
July 18, Smokey Mountain Speedway, Whittier, N.C. (Mike Head)
July 24, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
July 31, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Dale McDowell)
Aug. 1, Rome (Ga.) International Speedway (Phil Coltrane)
Aug. 12, I-20 Speedway, Batesburg, S.C. (Jack Pennington)
Aug. 14, Southampton Speedway, Capron, Va. (Clint Smith)
Aug. 27, I-85 Raceway, Westminster, S.C. (Jack Pennington)
Aug. 28, 311 Motor Speedway, Madison, N.C. (Gary Mabe)
Sept. 25, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Scott Bloomquist)
Champion: Clint Smith, Griffin, Ga.

1992 Season Results
Feb. 4, Golden Isles Speedway, Brunswick, Ga. (Ronnie Johnson)
March 28, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
April 24, Crossville (Tenn.) Speedway (John Jones)
April 25, Atomic Speedway, Knoxville, Tenn. (Ronnie Johnson)
May 2, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (John Jones)
May 24, Duck River Speedway, Wheel, Tenn. (Rex Richey)
June 14, Rome (Ga.) International Speedway (Ronnie Johnson)
July 3, Columbus (Miss.) Speedway (Eddie Rickman)
July 4, Hohenwald (Tenn.) Motorsports Speedway (Rex Richey)
July 11, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ronnie Johnson)
July 12, North Alabama Speedway, Tuscumbia, Ala. (John Jones)
July 18, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Ronnie Johnson)
July 25, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ted Lackey)
July 26, Rome (Ga.) International Speedway (Ronnie Johnson)
Aug. 7, Crossville (Tenn.) Speedway (Mike Head)
Aug. 14, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (John Jones)
Aug. 15, Cleveland (Tenn.) Speedway (Rex Richey)
Aug. 21, Columbus (Miss.) Speedway (Clint Smith)
Aug. 22, Thunderhill Speedway, Summertown, Tenn. (Johnny Williams)
Sept. 12, 441 Speedway, Dublin, Ga. (Jack Pennington)
Oct. 10, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Buddy Morris)
Oct. 17, Cleveland (Tenn.) Speedway (Clint Smith)
Oct. 18, Smoky Mountain Speedway, Maryville, Tenn. (Buddy Morris)
Nov. 28, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ronnie Johnson)

1992 Final Point Standings
1. Clint Smith, Griffin, Ga.
2. Mike Head, Ellenwood, Ga.
3. John Jones, Rock Springs, Ga.
4. Rex Richey, Ringgold, Ga.
5. Phil Coltrane, Free Home, Ga.

1991 Season Results
May 4, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ted Lackey)
May 10, Crossville (Tenn.) Speedway (Ronnie Johnson)
June 14, Crossville (Tenn.) Speedway (Mike Head)
June 15, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
June 16, Rome (Ga.) International Speedway (Ronnie Johnson)
July 4, Columbus (Miss.) Speedway (Johnny Stokes)
July 5, North Alabama Speedway, Tuscumbia, Ala. (Ted Lackey)
July 6, Hohenwald (Tenn.) Motorsports Speedway (Mike Head)
July 19, North Georgia Speedway, Chatsworth, Ga. (Brian Hickman)
July 20, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Tony Reaid)
July 27, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Mike Head)
Aug. 4, Rome (Ga.) International Speedway (Mike Head)
Aug. 31, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ronnie Johnson)
Sept. 28, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Tony Reaid)
Dec. 8, Cleveland (Tenn.) Speedway (Rex Richey)
Dec. 15, Columbus (Miss.) Speedway (unavailable)

1991 Final Point Standings
1. Mike Head, Ellenwood, Ga.
2. Clint Smith, Griffin, Ga.
3. Wayne McCullough, hometown unavailable
4. Jeff Stansberry, Cleveland, Tenn.
5. John Jones, Rock Springs, Ga.

1990 Season Results
April 29, Crossville (Tenn.) Speedway (Scott Bloomquist)
May 5, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (James Cline)
May 18, Columbus (Miss.) Speedway (James Cline)
July 17, Rome (Ga.) International Speedway (Ronnie Johnson)
July 21, Southern Raceway, Milton, Fla. (Larry Lambeth)
July 28, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
July 29, Rome (Ga.) International Speedway (Ronnie Johnson)
Oct. 14, Rome (Ga.) International Speedway (Ed Basey)
Oct. 13, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
Nov. 25, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ronnie Johnson)
Dec. 30, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ronnie Johnson)
Champion: James Cline, Oxford, Ala.

1989 Season Results
March 25, Cleveland (Tenn.) Speedway (Jeff Purvis)
May 6, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Rex Richey)
May 19, Rome (Ga.) International Speedway (Buddy Morris)
June 24, Cleveland (Tenn.) Speedway (Rex Richey)
July 2, Moulton (Ala.) Speedway (Ronnie Johnson)
July 8, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ted Lackey)
July 29, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Earl Jones)
Aug. 11, Columbus (Miss.) Speedway (Johnny Stokes)
Aug. 12, Whynot Speedway, Meridian, Miss. (Eddie Rickman)
Sept. 3, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Dale McDowell)
Oct. 7, Cleveland (Tenn.) Speedway (Dale McDowell)
Oct. 14, Talladega Short Track, Eastaboga, Ala. (Ted Lackey)
Nov. 26, Cleveland (Tenn.) Speedway (Lamar Lowry)
Champion: Rex Richey, Ringgold, Ga.

1988 Season Results
March 13, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Ed Gibbons)
April 10, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Ronnie Johnson)
May 6, Columbus (Miss.) Speedway (Billy Moyer)
May 27, Boyd's Speedway, Ringgold, Ga. (Rex Richey)
May 29, Green Valey Speedway, Glencoe, Ala. (Ronnie Johnson)
June 23, Spencer Speedway, Tupelo, Miss. (Johnny Stokes)
June 24, Cotton Boll Speedway, Byhalia, Miss. (Jeff Purvis)
July 3, Boyd's Speedway, Ringgold, Ga. (Buddy Morris)
July 10, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Rudy Boutwell)
July 22, Crossville (Tenn.) Speedway (Jeff Purvis)
July 24, Tennessee Motor Speedway, Seymour, Tenn. (Jeff Purvis)
Aug. 7, Boyd's Speedway, Ringgold, Ga. (Wade Knowles)
Aug. 12, Columbus (Miss.) Speedway (Ronnie Johnson)
Sept. 5, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Ronnie Johnson)
Oct. 8, Cleveland (Tenn.) Speedway (Wade Knowles)
Oct. 15, Moulton (Ala.) Speedway (Jack Pennington)
Oct. 22, Talladega (Ala.) Short Track (James Cline)

1988 Final Point Standings
1. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.
2. Dale McDowell, Cleveland, Tenn.
3. Earl Jones, Jacksonville, Ala.
4. Mike Head, Ellenwood, Ga.
5. Jimmy Webb, Harrison, Tenn.

1987 Season Results
Feb. 14, Volusia County Speedway, Barberville, Fla. (Jack Boggs)
March 14, Senoia (Ga.) Raceway (Mike Head)
April 10, Tri-County Speedway, Brasstown, N.C. (Jeff Purvis)
April 11, Tri-County Speedway, Brasstown, N.C. (Jeff Purvis)
May 8, Crossville (Tenn.) Raceway (Jeff Purvis)
May 9, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ronnie Johnson)
July 4, Volusia County Speedway, Barberville, Fla. (Ken Nosbisch)
July 5, Oglethorpe Speedway, Savannah, Ga. (Charles Powell III)
July 26, Talladega (Ala.) Short Track (Doyle Jordan)
Aug. 29, Seven Flags Speedway, Douglasville, Ga. (Ronnie Johnson
Sept. 18-19, Talladega (Ala.) Short Track (Mike Head)
Sept. 26, Cleveland (Tenn.) Speedway (Ronnie Johnson)
Oct. 9-10, Crossville (Tenn.) Raceway (Ronnie Johnson)
Champion: Ronnie Johnson

1986 Season Results
Feb. 15, Volusia County Speedway, Barberville, Fla. (Jack Boggs)
March 29, Talladega (Ala.) Short Track (Gene Chupp)
March 29, Talladega (Ala.) Short Track (Jeff Purvis)
April 4, Tri-County Speedway, Brasstown, N.C. (Mike Head)
April 11, Anderson (S.C.) Speedway (Mike Head)
May 25, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Ronnie Johnson)
June 26, Lanier Speedway, Gainesville, Ga. (Wade Knowles)
July 1, Anderson (S.C.) Speedway (Buck Simmons)
July 3, Talladega (Ala.) Short Track (Doyle Jordan)
Sept. 20, Talladega (Ala.) Short Track (Billy Clanton)
Oct. 18, Lanier Speedway, Gainesville, Ga. (Ronnie Johnson)

1986 Final Point Standings
1. Jeff Purvis, Clarksville, Tenn.
2. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.
3. Mike Head, Ellenwood, Ga.
4. Clint Smith, Griffin, Ga.

1985 Season Results
March 31, Spencer Speedway, Tupelo, Miss. (Ronnie Johnson)
April 21, Whynot Speedway, Meridian, Miss. (Brian Leslie)
May 7, Anderson (S.C.) Motor Speedway (Billy Clanton)
June 16, Talladega (Ala.) Short Track (Earl Smith)
June 27, Lanier National Speedway, Gainesville, Ga. (Doug Kenimer)
July 3, Oglethorpe Speedway Park, Savannah, Ga. (David Chancy)
July 4, Senoia (Ga.) Raceway (Leon Archer)
Aug. 7, Summerville (S.C.) Speedway (Ronnie Johnson)
Aug. 18, Whynot Speedway, Meridian, Miss. (Ronnie Johnson)
Sept. 21, Talladega (Ala.) Short Track (Jerry Goodwin)
Oct. 19, Lanier National Speedway, Gainesville, Ga. (Ronnie Johnson)
Nov. 17, Dixie Speedway, Woodstock, Ga. (Ronnie Johnson)

1985 Final Point Standings
1. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.
2. Clint Smith, Griffin, Ga.
3. Gene Chupp, Cullman, Ala.
4. Doyle Jordan, Talladega, Ala.
5. Red Farmer, Hueytown, Ala.

1984 Season Results
March 11, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Ronnie Johnson)
March 18, Flomaton (Ala.) Speedway (Brian Leslie)
March 30, Spencer Speedway, Tupelo, Miss. (Chick Boyd)
April 15, Tennessee-Georgia Speedway, Ringgold, Ga. (Jerry Inmon)
May 20, East Alabama Motor Speedway, Phenix City, Ala. (Larry Moore)
May 27, Whynot Speedway, Meridian, Miss. (Jamey Moore)
June 10, Ponderosa Speedway, Junction City, Ky. (Gordon Fortenberry)
June 17, Talladega (Ala.) Short Track (Kevin Henson)
July 3, Columbus (Miss.) Speedway (Turk Phillips)
July 8, Tennessee-Georgia Speedway, Ringgold, Ga. (Jerry Inmon)
Aug. 5, Whynot Speedway, Meridian, Miss. (Ruble Maxey)
Aug. 12, Rome (Ga.) Speedway (Leon Sells)
Aug. 16, Spencer Speedway, Tupelo, Miss. (Brian Leslie)
Sept. 2, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Red Farmer)
Sept. 7, Columbus (Miss.) Speedway (Jerry Inmon)
Oct. 20, Talladega (Ala.) Short Track (Jerry Inmon)

1984 Final Point Standings

1. Jerry Inmon, Bruce, Miss.
2. Red Farmer, Hueytown, Ala.
3. Gene Chupp, Cullman, Ala.
4. Gordon Fortenberry, Columbus, Miss.
5. Ruble Maxey, Tupelo, Miss.

1983 Season Results
March 19, Gulf Coast Checkered Flag Speedway, Biloxi, Miss. (Chick Boyd)
May 8, Milan (Tenn.) Motor Sports (Edwin Anthony)
May 22, Talladega (Ala.) Short Track (Jeff Purvis)
June 12, North Alabama Speedway, Tuscumbia, Ala. (Jerry Inmon)
June 26, Spencer Speedway, Tupelo, Miss. (Don Hester)
July 16, Green Valley Speedway, Glencoe, Ala. (Don Hester)
Aug. 21, Tennessee-Georgia Raceway, Ringgold, Ga. (Edwin Anthony)
Sept. 10, Spencer Speedway, Tupelo, Miss. (Buddy Morris)
Oct. 7, Talladega (Ala.) Short Track (Chick Boyd)
Oct. 8, Talladega (Ala.) Short Track (Earl Smith)
Oct. 15, Columbus (Miss.) Speedway (Chick Boyd)
Oct. 23, Heart O'Dixie Speedway, Sayre, Ala. (Red Farmer)
Nov. 27, North Alabama Speedway, Tuscumbia, Ala. (Paul Shafer)

1983 Final Point Standings
1. Don Hester, Tupelo, Miss.
2. Gene Chupp, Cullman, Ala.
3. Red Farmer, Hueytown, Ala.
4. Edwin Anthony, Adams, Tenn.
5. Buddy Morris, Rome, Ga.

All-Time Winners (159 Different Winners):
Ronnie Johnson                   62 Chattanooga, TN
Chris Madden                      41 Gaffney, SC
Dale McDowell                    40 Chickamauga, GA
Mike Head                            24 Ellenwood, GA
Scott Bloomquist                 23 Mooresburg, TN
Duayne Hommel                 21 Newport, TN
Randy Weaver                     21 Crossville, TN
Rex Richey                           15 Ringgold, GA
Jimmy Owens                       15 Newport, TN
Clint Smith                            12 Senoia, GA
John Jones                            11 Rock Spgs., GA
Mark Mears                          11 Decatur, AL
Scott Sexton                         10 Pigeon Forge, TN
Shane Clanton                     10 Fayetteville, GA
Ray Cook                             10 Brasstown, NC
Skip Arp                                9 Georgetown, TN
Jeff Purvis                             9 Clarksville, TN
Billy Ogle Jr.                          9 Knoxville, TN
Jack Pennington                  8 Winston, GA
Randle Chupp                      8 Troutman, NC
Jonathan Davenport           8 Blairsville, GA
Ted Lackey                          7 Munford, AL
Freddy Smith                        7 Kings Mtn., NC
Danny Peoples                     7 Margaret, AL
Dennis Franklin                    6 Gaffney, SC
Jerry Inmon                          5 Bruce, MS
Buddy Morris                       5 Rome, GA
Johnny Stokes                      5 Columbus, MS
Bill Frye                                 5 Greenbriar, AR
Earl Pearson Jr.                    5 Jacksonville, FL
Billy Moyer Sr.                     5 Batesville, AR
Casey Roberts                      5 Toccoa, GA
Ricky Weeks                        4 Rutherfordton, NC
Chick Boyd                          4 Angie, LA
Mark Miner                          4 Stockbridge, GA
Tim Headen                         4 Martin, GA
R.L. Hollingsworth              4 Northport, AL
Brian Leslie                           3 Tupelo, MS
Wade Knowles                     3 Tyrone, GA
James Cline                          3 Oxford, AL
Jamie Perry                           3 Ringgold, GA

  Kevin Gibson                      3 Ringgold, GA
  Mike Duvall                        3 Cowpens, SC
  Byron Michael                   3 Florence, AL
  Patrick Duggan                  3 Lenoir City, TN
  Benji Cole                           3 Canon, GA
  Vic Hill                 3 Mosheim, TN
  Red Farmer                         2 Hueytown, AL
  Jack Boggs                          2 Webbville, KY
  Billy Clanton                      2 Jonesboro, GA
  Jay Brinkley                       2 Shelbyville, TN
  Earl Smith                           2 Rockmart, GA
  Don Hester                          2 Tupelo, MS
  Doyle Jordan                      2 Talladega, AL
  Eddie Rickman                  2 Columbus, MS
  Ed Basey                             2 Evans, GA
  Brian Hickman                  2 Soddy Daisy, TN
  Robbie Starnes                   2 Houston, TX
  Tony Reaid                         2 Ackworth, GA
  Marshall Green                  2 Woodstock, GA
  Jake Lowry                         2 Georgetown, TN
  Frank Ingram                     2 Ackworth, GA
  Stan Massey                       2 Mableton, GA
  Steve Russell                      2 Pontotoc, MS
  Bo Shirley                           2 Gadsden, AL
  Jeff Smith                           2 Dallas, NC
  Mark Vineyard                  2 Powell, TN
  Jason Smith                        2 Laurel, MS
  Dan Schlieper                     2 Sullivan, WI
  Mike Boland                      2 Cuba, AL
  Wendell Wallace                2 Batesville, AR
  Steve Smith                        2 Powell, TN
  Jeff Cooke                          2 Spartanburg, SC
  Edwin Anthony                  2 Unknown, USA
  Chesley Dixon                    2 Swainsboro, GA
  Ivedent Lloyd Jr.               2 Ocala, FL
  William Thomas                2 Phenix City, AL
  Paul Shafer                         1
  Leon Sells                            1
  Ruble Maxey                     1
  Turk Phillips                        1
  Larry Moore                       1
  Kevin Henson                    1
Gordon Fortenberry            1
Jamey Moore                       1
Doug Kenimer                      1
David Chancy                      1
Leon Archer                          1
Jerry Goodwin                      1
Gene Chupp                         1
Buck Simmons                    1
Ken Nosbisch                       1
Charles Powell III                1
Ed Gibbons                           1
Rudy Boutwell                     1
Earl Jones                              1
Lamar Lowry                       1
Larry Lanbeth                      1
Johnny Williams                  1
Lavon Sloan                         1
Donnie Barnhart                  1
Mike Carter                          1
Mike Bowers                        1
Gary McPherson                  1
Phil Coltrane                         1
Gary Mabe                           1
Mickey Gibbs                       1
Terry English                        1
Ricky Williams                     1
Lamar Scoggins                   1
Bill Mahan                            1
Ricky Holland                      1
David Millians                      1
Rodney Dickson                  1
Mark Martin                         1
Wesley Hood                        1
Shawn Chastain                  1
Ray Tucker                           1
Dickie Miller                         1
Billy Hicks                            1
Ross Martin                          1
John Thompson                   1
Jay Mobley                           1
Chris Lyons                          1
David Smith                         1
Lamar Haygood                  1
Butch Pritchett                     1
Jeff Taylor                            1
Terrance Nowell                   1
Donnie Moran                      1
Steve Lucas                          1
Petey Ivey                             1
Mike Balzano                      1
Randy Hemphill                  1
Rodney Martin                    1
Dusty Chitwood                   1
Jake Knowles                       1
Greg Knight                           1
G.R. Smith                            1
David Breazeale                  1
Jamie Elam                           1
Dion Deason                         1
Matt Miller                            1
Steve Francis                        1
Travis Pennington               1
Todd Morrow                       1
Tim Busha                            1
Chris Wall                             1
Casey Barrow                      1
Josh Richards                       1
Austin Hubbard                   1
Dane Dacus                          1
Klint Byars                            1
Brian Reese                          1
Tyler Ivey                             1
David Payne                         1
Mike Marlar                         1
Jared Landers                       1
Steve Casebolt                     1